Slovenský olympijský výbor oslávil 25. výročie vzniku. Pri tejto príležitosti bol v SND v Bratislave galavečer Cesta na Olymp, ktorý naživo vysielala RTVS. Okrem množstva osobností, umelcov, zástupcov olympijských klubov bola pozvaná aj naša talentovaná žiačka Miriam Jalčaková ako víťazka literárnej súťaže vyhlásenej SOV pri príležitosti OH v Pchjongčangu.

A takto celú udalosť opísala Mirka:

 

Nezabudnuteľné zážitky z krásneho ocenenia v celoslovenskej spisovateľskej súťaži

 

Minulý rok som sa zúčastnila na celoslovenskej spisovateľskej súťaži na tému Priateľstvo, výnimočnosť, rešpekt, ktorú organizoval Slovenský olympijský výbor. Moja práca získala 3. miesto. Jednou z cien bola vstupenka do SND na galavečer, ktorý sa uskutočnil v sobotu 22. septembra 2018 pri príležitosti 25. výročia činnosti Slovenského olympijského výboru. V divadle vítali hostí červeným kobercom, čašou vína a chlebíčkami. O ôsmej večer boli pozvaní usadení do sály na predstavenie s názvom Cesta na Olymp, ktoré vysielali v priamom prenose v televízii RTVS. V sále bolo okolo 600 hostí vrátane 28 olympijských medailistov. Program zahŕňal príhovor prezidenta Európskych olympijských výborov Janeza Kocijančiča, svedectvo najznámejších olympijských medailistov, vystúpenie baletiek, gymnastiek a slávnych spevákov. Moderoval ho Marcel Merčiak s olympijskou športovkyňou Dankou Bartekovou. Zlatým klincom programu bolo zapálenie olympijského ohňa Matejom Tóthom a Anastasiou Kuzminovou.

Celé sa mi to veľmi páčilo, bolo úžasné to sledovať zblízka. Po predstavení hostia išli na recepciu. Pozdĺž celej chodby boli stoly s jedlami od výmyslu sveta, no ja som bola taká presýtená dojmami, že som nevládala takmer nič zjesť. (Neskôr sa ma súrodenci pýtali, prečo som niečo nepriniesla domov). Na galavečere som mala aj česť stretnúť sa s Matejom Tóthom a s jedným z bratov Hochschornerovcov.

Priznám sa, že na začiatku galavečera som mala veľký strach, či budem vhodne oblečená, či sa budem vedieť správať a podobne. Všetko však dobre dopadlo a na konci som sa nemohla na nič sťažovať, až na otlačené nohy v lodičkách.

(Miriam Jalčaková, CZŠ sv. Juraja)