Radostná správa o tom, že sv. Mikuláš sa chystá navštíviť ŠZŠ sv. Anny a Dom sv. Anny v Starej Ľubovni, sa niesla už niekoľko dní. Po roku, 5. decembra 2017, k nám opäť zavítal.

Žiaci spolu s učiteľmi od skorého rána s napätím očakávali jeho príchod. Vzácny hosť sa dostavil s veľkým košom mikulášskych balíčkov. Žiaci a učitelia Mikuláša pozdravili piesňami a básňami, za čo ich on odmenil svojou štedrou nádielkou. Veľkým prekvapením pre všetky deti bol spoločný darček, divadelné predstavenie Pyšná princezná z dielne prešovského Divadla Portál. Išlo o veselé rozprávanie s pesničkami o tvrdohlavej princeznej, ktorá neposlúchala svojho kráľovského otca a odmietala pytačov z celého sveta. No len do chvíle, kým sa na zámku neobjavil múdry a vynaliezavý kráľ, ktorý si svojím odvážnym plánom získal srdce pyšnej princeznej.

Či môže byť krajšia vec na tomto svete ako rozžiarené detské oči radosťou a spokojnosťou? V srdciach nás všetkých nám ostávajú milé spomienky na tento krásny deň s prianím, aby sme sa každý deň obdarúvali navzájom. Nielen darom, ale najmä úsmevom a milým slovom.

(Mgr. Mária Starinská)

 

DSC_0030 DSC_0030_DSU_dec-12-120713-2017_Conflict DSC_0134 DSC_0154 DSC_0165